Andin Hoti thotë se është zgjedhur deputet, fitoren ia dedikon babait të tij

Andin Hoti thotë se është zgjedhur deputet, fitoren ia dedikon babait të tij

Zgjedhjet 2017 qershor 13, 2017 - 21:50

Djali i aktivistit të shquar Ukshin Hoti, Andini, i cili kishte garuar në zgjedhjet e 11 qershorit për deputet nga koaliconi PDK-AKR-Nisma, thotë se tashmë është zgjedhur përfaqësues në Kuvendin e Kosovës.

Andin Hoti, nëpërmes një postimi në Facebook, ka shkruar se këtë fitore ia dedikon babait të tij, aktivistit të shquar Ukshin Hoti.

Djali i aktivistit të shquar Ukshin Hoti, Andini, i cili kishte garuar në zgjedhjet e 11 qershorit për deputet nga koaliconi PDK-AKR-Nisma, thotë se tashmë është zgjedhur përfaqësues në Kuvendin e Kosovës.

Ky është shkrimi i plotë i Hotit:

"Të nderuar qytetarë!

Në Zgjedhjet Parlamentare të së dielës kam marrë besimin Tuaj që t'ju përfaqësoj në Kuvendin e Republikës. Siç e kam thënë disa herë gjatë fushatës, Besimi Juaj është Përgjegjësi për mua, është motiv për të vazhduar i palëkundur në rrugën që kam nisur.

Familjarë të Dëshmorëve e të rënëve për Liri, Invalidë të Luftës, Veteranë, miq e dashamirë të Familjes, të Babait, shokë e shoqe të miat, të rinj e të reja në mbarë vendin, Familjarë të mi, Nëna ime e dashur, Rini Demokratike, Lideri i PDK-së, z. Kadri Veseli, ju falënderoj nga zemra për besimin dhe mbështetjen e fuqishme që më keni dhënë.

Me këtë rast, dëshiroj të ritheksoj se angazhimi im politik do të udhëhiqet nga fryma e idealeve për Kosovën demokratike dhe të zhvilluar, nga vizioni për Kosovën Evropiane dhe integrimin e saj Euro-Atlantik, nga nevoja për shpresën dhe perspektivën e të rinjve në vendin tonë.

Më lejoni që këtë fitore t'ia dedikoj Babait tim, Ukshin Hotit, i cili do të mbetet gjithmonë Udhërrëfyesi im shpirtëror.

Ju faleminderit!

Juaji,

Andini

#FillimiRi"

Image
Image