Përfundon ndeshja Kosovë - Shqipëri 2:2

Sport nëntor 13, 2015 - 14:21

Ka përfunduar ndeshja miqësore në mes të Kosovës dhe Shqipëris me rezultat 2:2.

Golin e parë në ndeshje dhe të parin për Shqipërin e shenoi, Rey Manaj, i cili ka shënuar menjëherë pas hyrjes në lojë, kur u zavendësua nga Sokol Cikalleshi.

Pas disa minuve ishte Bersant celina, talenti tjetër shqiptar, që barazoi rezultatin  në minutën e 58’, duke shënuar nga pika e bardhë, pas një penalltie të shkaktuar nga Taulan Xhaka.

Në minute e 69’ Elbasan Rashani, kaloi Kosovën në epërsi, Rashani  për mrekulli kaloi Amir Rrahmanin brenda zonës, për të mposhtur më pas Berishën.

Ndërsa Amir Rashani, shënoi golin e fundit të takimit në minute e 72’./Zëri/
 

Image

 

................................

(I plotësuar) Kosova ka kaluar në epërsi me golin e Elbasan Rashanit, i cili për mrekulli kaloi Amir Rrahmanin brenda zonës, për të mposhtur më pas Berishën.
 

Image

 

.................................

(Iplotësuar) Ka barazuar Kosova ndaj Shqipëris me golin e Celinës, pas një penalltie të shkaktuar nga Taulant Xhaka./Zeri/

...................................

(I plotësuar) Skuadra e Shqipëris ka kaluar në epersi me golin e Rey Manaj ne minutën e '55./Zeri/

................................

(I plotësuar) Ka filluar edhe pjesa e dytë e ndeshjes miqësore në mes të Kosovës dhe Shqipëris./Zeri/(I plotësuar) Me rezultat 0:0 ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore, në mes të Kosovës dhe Shqipëris./Zëri/.
 

Image

 

................................

(I plotësuar) Debatik Curri dhe Armend Dallku janë pensionuar nga Kombëtarja. Dyshja prishtinase sot në miqësoren Kosovë –Shqipëri përfundimisht u pensionuan nga Kombëtarja Shqiptare.

Curri aktualisht është pjesë e Flamutarit të Vlorës, ndërsa Dallku luan tek Voshklla e e Ukrainës. 
 

Image
Image
Image

 

...............................

(I plotësuar) Ka nisur miqësorja mes përfaqësues së Kosovës dhe Kombëtares shqiptare.

Stadiumi i Prishtinës si asnjë herë më parë është mbushur më tifozë nga e gjithë Kosova, të cilët po krijojnë atmosferë fantastike.

Kjo sfidë që është historike ka karakter festiv pas kualifikimit të kuqezinjve në Evropianin Francë 2016.

‘Tempulli’ i futbollit në kryeqytet është veshur kuqezi, derisa nuk mungojnë as flamujt e Kosovës.
 

Image
Image
Image

 

---------------------------------

Formacionet zyrtare Kosovë – Shqipëri

(I plotësuar) Përzgjedhësi i përfaqësuese së Kosovës, Albert Bunjaku dhe homologu i tij, Giani de Biaasi kanë bërë të ditur formacionet e lojtarëve që do ta nisin miqësoren mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Kosova: Samir Ujkani, Perdedaj, Berisha, Sadiku, Paqarada, Enis Alushi, Eroll Zejnullahu, Besar Halimi, Mërgim Brahimi, Bernard Berisha, Be rsant Celina.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Rrahmani, Cana, Gjimshiti, Aliji, Basha, Memushaj, Kace, Gashi dhe Sadiku. 
 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image