Notat e lojtarëve: Itali 2-1 Shqipëri, Bajrami dhe Gjimshiti më të mirët te kuqezinjtë - Barella më i miri në fushë

Notat e lojtarëve: Itali 2-1 Shqipëri, Bajrami dhe Gjimshiti më të mirët te kuqezinjtë - Barella më i miri në fushë

Sport June 15, 2024 - 23:10

Shqipëria është mposhtur në ndeshjen e parë, në kuadër të kampionatit evropian “Euro 2024”.

Kuqezinjtë u mposhtën me përmbysje nga Italia me rezultat 2-1, në stadiumin “Signal Iduna Park”.

Fillimisht në epërsi kaloi Shqipëria, ku Nedim Bajrami arriti të realizoi në sekondin e 23-të, kështu duke hyrë në histori të kampionatit evropian pasi shënoi golin më të shpejtë.

Kurse për Italinë shënoi Bastoni (11’) dhe Barella (16’).

Në këtë ndeshje, më i miri ishte Barella që mori notën 8.0 nga "Sofascore", i ndjekur nga Bastoni 7.8.

Te Shqipëria më të mirët ishin Nedim Bajrami dhe Berat Gjimshiti që morën notën 7.0.

Shqipëria me këtë humbje renditet e treta me 0 pikë, kurse Italia e dyta me tri sosh. /Zëri

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve:

Itali:

Image

Shqipëri:

Image