Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe

Sport November 20, 2023 - 21:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri - Ishujt Faroe në kuadër të kampionatit evropian “Euro 2024”.

Skuadrat kanë shkuar në pushim pas 45 minutash me rezultat ashtu siç ia nisën 0-0.

Ndeshja po luhet në stadiumin “Air Albania”.

Kjo ndeshje po luhet vetëm për statistika pasi Shqipëria ka siguruar kualifikimin në Euro 2024, kurse Ishujt Faroe pa gjasa. /Zëri