Notat e lojtarëve: Zvicër 1-1 Kosova, Vojvoda e Hyseni më të vlerësuarit te “Dardanët”

Notat e lojtarëve: Zvicër 1-1 Kosova, Vojvoda e Hyseni më të vlerësuarit te “Dardanët”

Sport November 19, 2023 - 00:15

Kosova ka arritur të nxjerr një barazim në udhëtim te Zvicra në kuadër të kampionatit evropian “Euro 2024”

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “St.Jakob-Park” përfundoi me rezultat 1-1.

Golin për Zvicrën e shënoi Vargasi kurse për Kosovën e realizoi Muhamet Hyseni.

Kësisoj, barazimi i mundëson Zvicrës që të kualifikohet në Evropian, ndërsa Kosova tashmë është pa gjasa.

Në këtë ndeshjes, lojtari më i mirë ishte Mërgim Vojvoda që u vlerësua me notën 7.6, i ndjekur nga Muhamet Hyseni 7.3, Ilir Krasniqi 7.1 dhe Visar Bekaj 7.1 për dardanët.

Ruben Vargas (8.2) mori notën më të lartë te “Helvetikët”, duke qenë edhe më i vlerësuari i ndeshjes. /Zëri.

Vlerësimi i të gjithë lojtarëve: 

Zvicra:

 

Image

Kosova:

Image