Reagon Suhareka pas ngjarjeve në Istog, kërkon që FFK-ja të marrë masa

Reagon Suhareka pas ngjarjeve në Istog, kërkon që FFK-ja të marrë masa

Sport September 23, 2023 - 19:08

Një përleshja ka ndodhur sot në Istog ku tifozë kanë sulmuar ekipin mysafirë FC Suhareka 

Istogu – Suhareka ishte ndeshja e Ligës së Parë në futboll të Kosovës e ku u tha se një futbollist është lënduar. 

Për këtë rast, në rrjetet sociale ka reaguar FC Suhareka, të cilët rastin e kanë quajtur të turpshëm. 

“Ngjarje skandaloze pas përfundimit të ndeshjes nga futbollistët , zyrtarët dhe shikuesit të pranishëm në stadium”, kanë shkruar kjo faqe por që nuk e kanë përmendur klubin e Istogut. 

“Skena të tilla vetëm sa e dëmtojnë imazhin e futbollit Kosovar në përgjithësi, kërkojmë nga organet kompetente dhe nga organet brenda FFK-së të marrin vendimet e duhura”, thuhet në reagimin e tyre. 

Kjo ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.