AGK-ja dënon sulmin ndaj gazetares Ulpiana Emrës, i bën thirrje Policisë që sa më parë të identifikojë sulmuesit

AGK-ja dënon sulmin ndaj gazetares Ulpiana Emrës, i bën thirrje Policisë që sa më parë të identifikojë sulmuesit

Sport September 17, 2023 - 21:57

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është tejet i shqetësuar me lajmin për sulmin ndaj gazetares së ArtMotion, Ulpiana Emra.

Emra është sulmuar nga tifozët derisa po raportonte në finalen e Superkupës në basketboll mes Trepçës dhe Pejës. 

Raportohet se gazetarja është sulmuar me shishe nga tifozët në tribunë, dhe ka marrë lëndime në trup.

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dënon këtë sulm ndaj koleges Emra, dhe i bën thirrje Policisë së Kosovës që sa më parë të identifikojë sulmuesin/it, dhe t’i sjellë pranë drejtësisë ashtu që të marrin dënimet konform ligjit.