Sancho te Barça? Gjigantët e La Ligës monitorojnë situatën te Man Utd

Sancho te Barça? Gjigantët e La Ligës monitorojnë situatën te Man Utd

Sport September 17, 2023 - 14:47

Jadon Sancho është lidhur me një lëvizje shokuese në Barcelonë në kohën e mërgimit të tij në Manchester United.

Sancho u përjashtua nga skuadra e Unitedit për humbjen ndaj Brighton dhe aktualisht po stërvitet i vetëm pas një grindjeje publike me trajnerin Erik ten Hag. Për “Sport”, Barcelona tani po monitoron situatën e anësorit përpara afatit kalimtar të janarit, por çdo transferim është i ndërlikuar nga fakti se ai i kushtoi Unitedit mbi 70 milionë £ (87 milionë dollarë) në 2021.

Barcelona do të kërkonte të nënshkruante me Sanchon në huazim në janar dhe si lojtari ashtu edhe klubi thuhet se janë të hapur ndaj idesë së një lëvizjeje. Ten Hag ka folur për shanset e anësorit për t'u rikthyer dhe nuk është i sigurt nëse 23-vjeçari do të luajë përsëri për klubin, duke rritur nevojën për një zgjidhje. /Zeri.info