Tifozi i Man United humbi ndjenjat në disfatën e ekipit të tij ndaj Arsenalit [video]

Sport September 03, 2023 - 23:22

Një tifoz i Manchester United i ka humbur ndjenjat në disfatën e skuadrës së tij me rezultat 3-1 ndaj Arsenalit.

Ishte minuta e 27-të e takimit kur Christian Eriksen asistoi te Marcus Rashford për golin e epërsisë.

Mirëpo, një minutë kaloi nga goli i tyre dhe Gabriel Martienlli e gjeti në mënyrë perfekte Martin Odegaardin që i barazoi shifrat në 1-1.

Vendasit nuk u dorëzuan deri në fund, dhe Declan Rice e përmbysi rezultatin në 2-1 në minutën e 90+7-të.

Për ta vulosur fitoren e tyre u përkujdes Gabriel Jesus, që realizoi për 3-1 në minutën e 90+11-të.

Tifozi i Djajve të Kuq duket se kishte probleme me shëndetin në fund të takimit, derisa shihet duke rënë pa ndjenja pas një tifozeje.