Zyrtare: Bayern Munichu shkarkon Kahnin dhe Salihamidziqin

Zyrtare: Bayern Munichu shkarkon Kahnin dhe Salihamidziqin

Sport May 27, 2023 - 19:37

Bayern Munich ka marrë masa drastike menjëherë pasi e fitoi titullin e kampionit në Gjermani.

Ekipi bavarez ka shkarkuar me efekt të menjëhershëm Oliver Kahnin dhe Hasan Salihamidziqin nga pozitat e tyre drejtuese në klub.

Jan-Christian Dreesen do të marrë pozitën e drejtorit, kurse pasuesi i Salihamidziqin nuk ësht caktuar ende.