Nënkryetari i Barçës konfirmon kontaktet me Messin për rikthim

Nënkryetari i Barçës konfirmon kontaktet me Messin për rikthim

Sport March 31, 2023 - 13:47
Lajmet e fundit nga Sporti

Kohëve të fundit është duke u folur shumë për situatën e Leo Messit për një rikthim të mundshëm te Barcelona.

Messi u largua nga Barça në verën e vitit 2021 për t’iu bashkuar Paris Saint-Germainit.

Kontrata e argjentinasit i përfundon në fund të sezonit, teksa ai ende nuk ka rënë dakord për vazhdimin e saj, pasi raportohet për një mundësi rikthimi në “Camp Nou”.

Për këtë ka folur nënkryetari i klubit, Rafa Yuste, ku ka konfirmuar për herë të parë kontaktet me lojtarin.

“Ne kemi qenë në kontakt me kampin e Leo Messit. Leo e di se sa shumë e vlerësojmë dhe do të doja që ai të kthehej. Me siguri Messi e do Barçën dhe qytetin, kështu që ne shpresojmë të gjejmë kushtet e duhura për të vazhduar historinë e tij këtu”, ka thënë ai. /Zeri.info