Griezmanni po mendon të tërhiqet nga Franca, pasi Mbappes i është dhënë shiriti i kapitenit përpara tij

Griezmanni po mendon të tërhiqet nga Franca, pasi Mbappes i është dhënë shiriti i kapitenit përpara tij

Sport March 21, 2023 - 18:29
Lajmet e Fundit nga Sporti

Antoine Griezmann thuhet se po mendon të tërhiqet nga Franca, pasi pa detyrën e kapitenit të kalojë tek Kylian Mbappe.

Mbappe ka trashëguar shiritin e kapitenit te “Les Bleus” pas pensionimit të portierit, Hugo Lloris.

Didier Deschamps thuhet se ka shqyrtuar me kujdes opsionet e shumta në dispozicion të tij përpara se të vendoset për frontmenin 24-vjeçar, me trajnerin që konfirmoi vendimin e tij në një intervistë të martën.

Thuhet se ky vendim e ka mërzitur Griezmannin, i cili është emëruar zëvendëskapiten i ri i Francës.

“Le Figaro” pretendon se ai tani po mendon të përjashtojë veten nga konkurrenca për thirrjet e ardhshme.

Ylli 32-vjeçar i Atletico Madridit ka bërë 117 paraqitje për kombëtaren e tij që nga debutimi i tij për të moshuarit në vitin 2014.

Griezmann ka shënuar 42 gola për Francën, duke i ndihmuar ata të fitojnë Kupën e Botës në vitin 2018, dhe thuhet se është i mendimit se përvoja e tij e madhe do ta bënte atë një pasardhës të përshtatshëm të Llorisit.

Ai ka thënë më parë për angazhimin e tij ndaj kauzës kolektive: “Unë jap gjithçka për Francën dhe për Deschamps”.

Thuhet se Deschamps e sheh Mbappen si një opsion afatgjatë më të përshtatshëm, si dikush që mund të mbushë shiritin në krahë për 10 vitet e ardhshme, por ky vendim mund të shkaktojë përçarje në kampin përpara hapjes së kualifikimeve në Euro 2024 kundër Holandës dhe Republikës të Irlandës. /Zeri.info