Formacionet zyrtare: Ferizaj – Ballkani, Gjilani – Llapi dhe Trepça ’89 – Dukagjini

Formacionet zyrtare: Ferizaj – Ballkani, Gjilani – Llapi dhe Trepça ’89 – Dukagjini

Sport March 19, 2023 - 12:17
Lajmet e fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet për tri duelet e sotme në Superligën e Kosovës.

Kampioni në fuqi, Ballkani ka mundësinë të rimerr kreun e tabelës, nëse mposht në udhëtim skuadrën e Ferizaj.

Kjo pasi Drita dje barazoi ndaj pa gola ndaj Malishevës.

Takim tjetër mjaft interesant është ai në mes Gjilanit dhe Llapit.

Gjilani kërkon fitoren, pasi mund t’i rrezikohet pozita e tretë, Llapi gjithashtu luan për tri pikë, duke synuar ngritjen në tabelë.

Të dy klubet kanë synimet e qarta, andaj na pret një ndeshje interesante.

Trepça ’89 në anën tjetër pret në shtëpi skuadrën e Dukagjinit.

Të tri këto duele zhvillohen me fillim nga ora 13:00.

Ferizaj:

Ballkani:

Image

Gjilani:

Image

Llapi:

Image

Dhe

Trepça’89:

Dukagjini:

Image