Të martën hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Të martën hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Sport March 18, 2023 - 17:09
Lajmet e Fundit nga Sporti

Komisioni i Garave njofton se shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll do të tërhiqet më 21 mars (e martë) në orën 12:00, në selinë e FFK-së, përcjell Zeri.info.

Pjesëmarrjen në këtë fazë të garave e kanë siguruar Llapi, Prishtina, Gjilani dhe Vushtrria.

Në këtë fazë ndeshjet luhen me sistem vajtje-ardhje.

Siç dihet fituesi i Kupës e siguron pjesëmarrjen në garat evropiane për edicionin 2023/24.  /Zeri.info