Formacionet zyrtare: Real Madrid - Real Sociedad

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Real Sociedad

Sport January 29, 2023 - 20:11
Lajmet e fundit nga Sporti

Real Madridi është nikoqir i Real Sociedadit në Santiago Bernabeu për ndeshjen e javës së 18-të në La Liga.

Reklama

Pause

Loaded: 99.91%

Remaining Time -1:19

Unmute

×

Los Blancos kanë mbetur prapa Barcelonës në garën për kreun e tabelës, me gjashtë pikë prapa liderit dhe duan ta ngushtojnë këtë pikëdallim.

Sociedadi është i treti në tabelë, me vetëm tri pikë prapa madrilenëve, ashtu që nuk do t’ua bëjë të lehtë këtë përballje nikoqirëve.

Përzgjedhja e lojtarëve që do të luajnë nga minuta e parë është bërë nga trajnerët Carlo Ancelotti dhe Imanol Alguacil.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid:

Image

Real Sociedad:

Image