Sigal Prishtina kërkon sot suksesin historik në ENBL

Sigal Prishtina kërkon sot suksesin historik në ENBL

Sport January 25, 2023 - 15:44
Lajmet e fundit nga Sporti

Sigal Prishtina e zhvillon sot ndeshjen më të rëndësishme në ENBL.

Bardhekaltrit mundën mbrëmë Siauliain me rezultat 67:91, ndeshje që u zhvillua në Talin në Estonisë.

Pas këtij triumfi, tani skuadra e Ahmet Kandemirit do të kërkojë fitoren tjetër.

Skuadra kosovare do të përballet me atë nga Estonia, TalTech.

Ky takim zhvillohet me fillim në orën 17:00 dhe me një fitore të mundshme, Prishtina do të kalonte në play-off. /Zeri.info