Modriqi refuzon Al Nassrin

Modriqi refuzon Al Nassrin

Sport January 25, 2023 - 14:54
Lajmet e fundit nga Sporti

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq, ka refuzuar ofertën e klubit të Arabisë Saudite, Al Nassr, për ta nënshkruar atë në fund të sezonit.

Kështu ka bërë të ditur e përditshmja angleze “Marca”.

Me kontratën e Modriqit që skadon në fund të sezonit, Al Nassri shpresonte ta ribashkonte atë me ish-shokun e skuadrës Ronaldon dhe thuhet se po ofronte një pagë prej 40 milionë eurove në vit.

Megjithatë, legjenda kroate duket se do të vazhdojë te Real Madridi edhe për një sezon tjetër. /Zeri.info