Milani mposhtet thellë në udhëtim te Lazio

Milani mposhtet thellë në udhëtim te Lazio

Sport January 24, 2023 - 22:40
Lajmet e Fundit nga Sporti

Milani është mposhtur thellë në udhëtim te Lazio.

Ndeshja përfundoi me rezultat 4-0, e vlefshme për xhiron e 19-të në Seria A.

Golat u shënuan nga Milinkoviq-Saviq (4’), Zaccagni (38’), Alberto (67’) dhe Anderson (75’).

Pa kësaj humbje, Milani mbetet i dyti me 38 pikë, kurse Lazio ka një pike më pak në një pozitë më poshtë.

Ndeshjen e radhës, Milani e pret Sassuolon, kurse Lazio Fiorentinën. /Zeri.info