Ballkani fiton derbin ndaj Gjilanit, Prishtina fiton në Mitrovicë. Llapi dhe Malisheva ndajnë pikët

Ballkani fiton derbin ndaj Gjilanit, Prishtina fiton në Mitrovicë. Llapi dhe Malisheva ndajnë pikët

Sport November 27, 2022 - 14:59
Lajmet e Fundit nga Sporti

Ballkani ka marrë një fitore të madhe në udhëtim duke e mposhtur Gjilanin në derbin e javës së 18-të në Albi Mall Superligë.

Kampioni në fuqi fitoi më rezultat të pastër 3:0 për ta ndjekur kështu në hap Dritën që është lidere e tabelës.

Një fitore shumë të rëndësishme ka marrë edhe Prishtina që e ka mposhtur në udhëtim Trepçën ’89 gjithashtu me rezultat 3:0.

Në anën tjetër Llapi nuk ka mundur të marrë më shumë sesa një barazim përball Malishevës në udhëtim.

Këto ishin ndeshjet e javës së 18-të të fundit të stinorin pranveror.