Notat e lojtarëve: Chelsea 3-0 Milan, shkëlqen James

Notat e lojtarëve: Chelsea 3-0 Milan, shkëlqen James

Sport October 05, 2022 - 23:35
Lajmet e Fundit nga Sporti

Chelsea i është gëzuar fitores së parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve duke e mposhtur Milanin në Stamford Bridge.

Duke qenë ekipi fitues dhe falë paraqitjes më të mirë, Blutë kanë marrë notë më të lartë se Rossonerët.

Si golashënues dhe asistues, Reece James ka marrë vlerësimin më të lartë në këtë takim.

Rade Krunic dhe Sergino Dest kanë marrë notat më të ulëta në këtë përballje të rëndësishme të Grupit E.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në ndeshen Chelsea 3-0 Milan.

Image