Jeta pas Liverpoolit “nuk është aspak e lehtë” për Manen pasi superylli senegalez përpiqet të përshtatet në Bayern Munich

Jeta pas Liverpoolit “nuk është aspak e lehtë” për Manen pasi superylli senegalez përpiqet të përshtatet në Bayern Munich

Sport October 02, 2022 - 17:28
Lajmet e Fundit nga Sporti

Sadio Mane pranon se përshtatja me jetën në Bayern Munich pasi ka kaluar një kohë kaq të suksesshme në Liverpool nuk është “aspak e lehtë”.

Sulmuesi ndërkombëtar i Senegalit u largua nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar të verës pas gjashtë vjet qëndrimi në “Anfield” me një lëvizje prej 41 milionë eurosh.

30-vjeçari nuk ka qenë në formën e tij më të mirë për kampionët e Bundesligës, pavarësisht se ka shënuar gjashtë gola në 12 paraqitje, dhe pranon se një ndryshim kaq dramatik i karrierës ka marrë disa mënyra për t’u mësuar.

Mane i ka thënë faqes zyrtare të UEFA-s për hapjen e magjisë së tij në Allianz Arena: “Po shkon mirë. Nuk është e lehtë të kalosh nga një klub në tjetrin. Kam kaluar tetë vite shumë të bukura në Angli, gjashtë vjet në Liverpool [pas] dy në Southampton, dhe tani jam në një vend të ri. Nuk është e lehtë sepse gjithçka ndryshon kaq papritur: njerëzit, stërvitjet, gjithçka.

“Gjithçka po ndryshon kështu që nuk është aspak e lehtë. Më duhet të përshtatem. E dija këtë dhe nuk ishte befasi. Po ndodh ashtu siç e kam imagjinuar. Njerëzit këtu janë të mirëpritur dhe ata janë lojtarë të vërtetë. Njerëzit rreth klubit janë të mrekullueshëm, kështu që unë jam shumë i lumtur”.

Mane shënoi 120 gola për Liverpoolin në 269 paraqitje dhe mblodhi gjashtë nderime të mëdha gjatë kohës së tij në Merseyside. /Zeri.info