Derbi londinez: Arsenal - Tottenham, formacionet zyrtare

Derbi londinez: Arsenal - Tottenham, formacionet zyrtare

Sport October 01, 2022 - 12:47
Lajmet e Fundit nga Sporti

Arsenali dhe Tottenhami do të zhvillojnë derbin e madh londinez në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë në Premierligë, shkruan Zeri.info.

Ndeshja që do të zhvillohet në stadiumin “Emirates Stadium” do të fillojë nga ora 13:30.

“Tropçinjtë” janë lider në tabelën e e Premierligës me 18 pikë, kurse “Spurs” në pozitën e tretë me një pike më pak.

Padyshim, pritet të zhvillohet një derbi i zjarrtë mes skuadrave që synojnë fitore.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Arsenal:

Tottenham:

/Zeri.info