Rashord, lojtari i muajit shtator në Premierligë

Rashord, lojtari i muajit shtator në Premierligë

Sport September 30, 2022 - 13:18
Lajmet e fundit nga Sporti

Marcus Rashford është zgjedhur lojtari më i mirë i muajit shtator në Premierligë.

Sulmuesi i Manchester Unitedit gjatë kësaj periudhe realizoi dy gola dhe dy asistime.

Anglezi u shqua për dygolëshin e shënuar në ndeshjen ndaj Arsenalit, duke ia dhënë një fitore të rëndësishme skuadrës së tij.

Gjatë këtij sezoni, Rashfordi pati paraqitje të mira dhe, si rrallë më parë, po tregon konsistencë në paraqitje.