Ndeshja Irlanda e Veriut – Kosova transmetohet në këtë kanal televiziv në Kosovë

Ndeshja Irlanda e Veriut – Kosova transmetohet në këtë kanal televiziv në Kosovë

Sport September 24, 2022 - 15:16
Lajmet e Fundit nga Sporti

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë ndeshjen e pestë dhe të parafundit për këtë edicion në Ligën e Kombeve.

Këtë të shtunë, “Dardanët” do të luajnë në udhëtim te Irlanda e Veriut. Ndeshja është e vlefshme për Grupin 2 në Ligën C.

Kosova do të synojë sërish fitoren ndaj irlandezoveriorëve. Ndeshja e parë e zhvilluar mes këtyre dy ekipeve më 9 qershor, në stadiumin “Fadil Vokrri”, ishte mbyllur me rezultatin 3:2.

Greqia e ka siguruar vendin e parë në këtë grup, teksa Kosova synon ta mbajë vendin e dytë – aty ku pozicionohet momentalisht me 6 pikë.

Ndërkaq, Irlanda e Veriut është e treta në grup me 2 pikë. Amir Rrahmani, Leart Paqarada, Mërgim Vojovda dhe Shkëlqim Vladi, janë futbollistët Alain Giresse nuk do t’i ketë në dispozicion shkaku i lëndimeve.

Ndryshe, ndeshja mes Irlandës së Veriut dhe Kosovës do të zhvillohet nga ora 18:00, në stadiumin “Windsor Park”.

Ndeshja e sotme do të transmetohet në Klan Kosova.