Kur do të pensionohet Mourinho, ja përgjigjja e trajnerit portugez

Kur do të pensionohet Mourinho, ja përgjigjja e trajnerit portugez

Sport September 23, 2022 - 15:42
Lajmet e fundit nga Sporti

Jose Mourinho ka thënë se asgjë nuk ka ndryshuar kur bëhet fjalë për planet e tij për daljen në pension, pasi portugezit ende i pëlqen të fitojë dhe urren humbjen.

Mourinho ka thënë në ngjarjen Quinas de Ouro 2022 kur u pyet për të ardhmen e tij: “Këto 22 vjet kanë kaluar shpejt, por unë dua të vazhdoj. Ndihem mirë, ndihem i fortë [dhe] i motivuar. Më pëlqen të fitoj, e urrej humbjen - asgjë nuk ka ndryshuar. Ngjyra e flokëve po, edhe rrudhat, por dua të vazhdoj. Jo për 22 vjet të tjera, pasi nuk ka kohë, por për disa vite të tjera”.

Mourinho mburret me një nga koleksionet më të lakmueshme të medaljeve në futbollin botëror, me taktikën portugeze që ka fituar Ligën e Kampionëve, Premierligën, Serinë A, La Liga, Kupën UEFA, Kupën FA dhe Ligën e Konferencave të Evropës gjatë një periudhe kohore.

Kontrata e tij me Romën do të zgjasë deri në verën e vitit 2024 dhe ai po punon shumë për t’i bërë ato konkurruese si kurrë më parë në konkurrencën vendase dhe kontinentale. /Zeri.info