Mbappe: Kam shumë më tepër liri me Francën

Mbappe: Kam shumë më tepër liri me Francën

Sport September 23, 2022 - 09:57
Lajmet e fundit nga Sporti

Kylian Mbappe ka ngacmuar klulbin e tij, Paris Saint-Germain, duke thënë se ai gëzon më shumë liri me Francën sesa në nivel klubesh.

Mbappe hapi rezultatin në fitoren 2-0 të Francës ndaj Austrisë në Ligën e Kombeve të enjten, me Olivier Giroudin që shënoi golin e dytë.

Gjatë ndeshjes ai u lidh disa herë me sulmuesin e Milanit, duke treguar se të dy lojtarët ishin në të njëjtën gjatësi vale. Pasi ndihmoi skuadrën e tij për fitore, Mbappe pretendonte se të luash me PSG-në është ndryshe, pasi ai nuk ka të njëjtën licencë si me Francën.

“Unë luaj ndryshe [me Francën]. Më pyesin gjëra të tjera këtu në krahasim me klubin tim. Unë kam shumë më tepër liri këtu. Trajneri e di që ka një numër 9 si Oliv' që zë mbrojtjen dhe mund të eci dhe të shkoj në hapësirë. Në Paris është ndryshe, nuk është kështu. Më kërkohet të bëj pivotin, është ndryshe”, ka thënë ai nga “L'Equipe”, përcjell Zeri.info.

Image

Edhe pse Mbappe kohët e fundit nënshkroi një kontratë të re dy-vjeçare me PSG-në, me një opsion për një vit tjetër, gërmimi i tij i fundit në PSG tregon se ai nuk është domosdoshmërisht i qetë në kryeqytetin francez, veçanërisht pas grindjes së tij për ekzekutimin e penalltive me Neymarin.

Pasi shënoi kundër Austrisë, Mbappe do të kërkojë të përsërisë heroizmin e tij kundër Danimarkës në ndeshjen e fazës së fundit të ligës në Ligën e Kombeve. /Zeri.info