Tërbimi i ultrasve të Juventusit me kapitenin Bonucci: Ai s’ka qenë dhe s’do të jetë kurrë lider

Tërbimi i ultrasve të Juventusit me kapitenin Bonucci: Ai s’ka qenë dhe s’do të jetë kurrë lider

Sport September 21, 2022 - 12:13
Lajmet e fundit nga Sporti

Kriza në Juventus është thelluar pasi ultrasët e klubit lëshuan një deklaratë duke kritikuar kapitenin, Leonardo Bonucci.

Juventusi është në formë të dobët, pa fitore në pesë ndeshje në të gjitha garat.

Ajo ecuri kulmoi me një humbje të tmerrshme 1-0 nga Monza të dielën dhe tifozët nuk janë të kënaqur.

Duke qenë i acaruar nga Bonucci, i cili ishte një zëvendësues i papërdorur dhe përpjekjet e shokëve të tij për të kërkuar falje për atë rezultat poshtërues, ultrasët e Juventusit lëshuan një deklaratë në mediat sociale.

“Bonucci nuk ka qenë kurrë dhe nuk do të jetë kurrë një lider: as në Treviso, as Pisa, as Bari, as Milan dhe sigurisht jo te Juventusi. Në këtë moment konfuzioni të përgjithshëm ka anarki totale dhe kushdo që e ndjen atë e deklaron veten ekspert, një udhëheqës, një shef. Një ushtar i mirë nuk është domosdoshmërisht një gjeneral i mirë”.

Image

Juventusi është pa fitore që nga gushti dhe ka humbur ndeshje të njëpasnjëshme të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve ndaj PSG-së dhe Benfica-s përkatësisht.

Ndërkohë, “Corriere della Sera” ka raportuar se nënpresidenti, Pavel Nedved dëshiron që trajneri, Allegri të shkarkohet, por ai është rrëzuar nga presidenti, Andrea Agnelli.

Pavarësisht formës së dobët të klubit të tij, Bonucci është në detyrë ndërkombëtare me Italinë për ndeshjet e ardhshme të Ligës së Kombeve kundër Anglisë dhe Hungarisë. /Zeri.info

Image