De Ligt thotë se bëri një hap para duke iu bashkuar Bayern Munichut nga Juventusi

De Ligt thotë se bëri një hap para duke iu bashkuar Bayern Munichut nga Juventusi

Sport September 21, 2022 - 11:29
Lajmet e fundit nga Sporti

Matthijs de Ligt ka pohuar se ai bëri një hap në verë duke shkëmbyer Juventusin me Bayern Munich.

“Për mua është një hap përpara për sa i përket ekipit”, tha De Ligt për “NOS”, percjell Zeri.info.

“Juventusi është një skuadër shumë e mirë. Thjesht mendoj se Bayern ka gjithçka në aspektin e përzgjedhjes dhe ambicjeve për të fituar Ligën e Kampionëve. Kisha ndjenjën se ishte pak më pak te Juve”.

Nuk është hera e parë që De Ligt shpreh zhgënjim për magjinë e tij në Torino.

Në korrik, ai pranoi se ndihej sikur “u kthye prapa” në Juventus, vetëm pak ditë pasi Leonardo Bonucci e qortoi për komente të tjera “mosrespektuese” për klubin.

Karriera e De Ligtit në Bayern ka nisur një fillim të përzier. Holandezi ka nisur vetëm gjysmën e ndeshjeve të skuadrës së tij në Bundesligë dhe gjithashtu u la jashtë fitores së fundit të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Megjithatë, Juventusi ka qenë shumë më keq, me Max Allegrin që është në prag të shkarkimit. /Zeri.info