Grealish për kritikat ndaj trajnerit të Anglisë: Ishin shumë të ashpra

Grealish për kritikat ndaj trajnerit të Anglisë: Ishin shumë të ashpra

Sport September 21, 2022 - 10:45
Lajmet e fundit nga Sporti

Reprezentuesi i Anglisë, Jack Grealish, i ka komentuar kritikat ndaj trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate, këtë verë, ku i ka cilësuar shumë të ashpra.

Anglia nuk arriti të fitojë asnjë nga katër ndeshjet e saj në Ligën e Kombeve në qershor, duke përfshirë humbjet 1-0 dhe 4-0 nga Hungaria.

Sidoqoftë, Southgate udhëhoqi Anglinë në gjysmëfinalet e Kupës së Botës 2018 dhe një finale të parë të Kampionatit Evropian në vitin 2021.

“Mendova se ishte e ashpër, por ndonjëherë kjo është ajo që merr nëse je anglez. Unë kam pasur pjesën time të drejtë”, tha anësori i Manchester Cityt.

“Ne arritëm në finalen e [Euro 2020] vitin e kaluar – pastaj kishte humbjen ndaj Hungarisë në fillimin e kampit të fundit, por para kësaj hera e fundit që kishim humbur një ndeshje mbi 90 minuta ishte Belgjika në nëntor 2020”.

Anglia barazoi me Italinë dhe Gjermaninë në të dyja anët e humbjeve nga Hungaria në ndeshjet ndërkombëtare në fund të sezonit të fundit të ligës.

Pas katër ndeshjeve, kryetarja e Federatës së Futbollit, Debbie Hewitt, këmbënguli se organi drejtues i futbollit anglez ka besim te Southgate.

Tani, Anglia do të përballet me Italinë si mysafire të premten me fillim në orën 20:45.

Anglia është e fundit në tabelën e Grupit 3 të Ligës A me dy pikë të vetme, kurse Italia është një pozitë më lart me pesë pikë të grumbulluara. /Zeri.info