Skuadra e Ballkanit zbarkon në Shkup, në prag të ndeshjes historike në “Todor Proeski”

Skuadra e Ballkanit zbarkon në Shkup, në prag të ndeshjes historike në “Todor Proeski”

Sport August 17, 2022 - 15:45
Lajmet e fundit nga sporti

Faza “play-off” e Ligës së Konferencës do të sjellë duelin më interesant kësaj radhe – atë mes shqiptarëve, shkruan Demokracia.com.

Në këtë fazë, Shkupi dhe Ballkani janë kundërshtarë për një vend në fazën e grupeve. Kjo ndeshje do të zhvillohet të enjten e 18 gushtit, nga ora 21:00, në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup.

Kurse, pas një jave, ndeshja e kthimit do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Tashmë, djelmoshat e Ilir Dajës kanë arritur në Shkup në prag të kësaj ndeshjeje historike.

Ndryshe, në rast të fitores në të dyja ndeshjet ndaj Shkupit, Ballkani do të bëhej skuadra e parë nga Kosova që kualifikohet në fazën grupore të një gare evropiane.