Darwin Nunez kërkon falje për “qëndrimin e shëmtuar”, që çoi në goditje me kokë ndaj kundërshtarit

Darwin Nunez kërkon falje për “qëndrimin e shëmtuar”, që çoi në goditje me kokë ndaj kundërshtarit

Sport August 17, 2022 - 10:01
Lajmet e fundit nga sporti

Sulmuesi i Liverpoolit, Darwin Nunez, ka kërkuar falje për përjashtimin e tij gjatë barazimit 1-1 të së hënës me Crystal Palace në Anfield në Premier Ligë.

Nënshkrimit të verës nga Benfica iu dorëzuan urdhrat e tij për një goditje me kokë ndaj mbrojtësit të Palace, Joachim Andersen në pjesën e dytë.

Kartoni i kuq i Nunez do të thotë se ai tani do të mungojë në tre ndeshjet e ardhshme të Liverpoolit për shkak të pezullimit.

Reds arritën të shpëtonin një barazim pas shkarkimit të Nunez, me Luis Diaz që shënoi një golin spektakolar të barazimit.

Sulmuesi i Liverpoolit ka dërguar në rrjetet sociale një mesazh për tifozët për kartonin e kuq.

“Jam i vetëdijshëm për qëndrimin e shëmtuar që kam pasur”, ka shkruar ai në Twitter.

"Unë jam këtu për të mësuar nga gabimet e mia dhe nuk do të ndodh më".

 

 

Reprezentuesi i Uruguait gjithashtu u kërkoi falje mbështetësve.

Nunez do të humbasë ndeshjen e radhës të Liverpoolit jashtë te Manchester United, si dhe përballjet në Premier League kundër Bournemouth dhe Newcastle United. /Zeri.info