Davies: Lojtarët e Tottenhamit do të “kalonin nëpër një mur me tulla” për Conten

Davies: Lojtarët e Tottenhamit do të “kalonin nëpër një mur me tulla” për Conten

Sport August 16, 2022 - 19:52
Lajmet e Fundit nga Sporti

Mbrojtësi i Tottenhamit, Ben Davies, ka lavdëruar trajnerin Antonio Conte dhe thotë se bashkëlojtarët e tij janë "të gatshëm të kalojnë nëpër një mur me tulla" për trajnerin italian.

Conte ka bërë një fillim të fortë të sezonit të ri të Premier Ligës në veri të Londrës, dhe pasioni i tij e ka bërë atë të dashur për lojtarët dhe tifozët e klubit.

Spurs u hap me një fitore 4-1 ndaj Southampton dhe pasuan me një barazim 2-2 jashtë Chelsea, në të cilin Harry Kane shënoi një barazim dramatik në fund të fundit.

Conte ishte në qendër të vëmendjes në Stamford Bridge pas një përplasjeje të ashpër me homologun e tij Thomas Tuchel që rezultoi me përjashtimin e të dy lojtarëve.

Davies nuk u befasua nga përplasja e Contes dhe mendon se pasioni i italianit për lojën ka ndikuar tashmë në të gjithë skuadrën në Tottenham.

"Ne jemi mësuar ta shohim atë pasion prej tij!" tha ai.

“Rekordi i tij flet vetë. Ai është një menaxher i klasit botëror, por si person dhe si njeri në krah, nuk mund të mos duash të vraposh nëpër një mur me tulla për të.

"Ai është i animuar, ai është shumë i qartë në atë që dëshiron nga ekipi i tij. Ai është shumë i pasionuar. Kur ai flet, nuk mund të mos ulesh dhe të dëgjosh."

FA ka konfirmuar në një deklaratë se Tuchel dhe Conte janë akuzuar për sjelljen e tyre në Stamford Bridge.

Të dy trajnerët janë akuzuar për "sjellje të pahijshme" dhe "kanë kohë deri të enjten më 18 gusht 2022 për të dhënë përgjigjet e tyre përkatëse”, thuhet në komunikaten e FA /Zeri.info