FBK-ja publikon të gjitha transferet në basketbollin kosovar

FBK-ja publikon të gjitha transferet në basketbollin kosovar

Sport August 13, 2022 - 16:01
Lajmet e fundit nga Sporti

Të premten pas mesnatës ka përfunduar afati kalimtar në të dyja konkurrencat dhe në të gjitha kategoritë.

Në bazë të transferimeve edicioni 2022-2023 pritet që në çdo lojë të ofroj spektakël. Edicioni i ri pritet të filloj me xhiron e parë e cila do të zhvillohet më 10/11 Shtator 2022.

Më poshtë mund të gjeni listën e plotë të afatit kalimtar, kurse fjalën e fundit të kërkesave për transferime do ta ketë Komisioni për Licencim dhe Transfere.

SUPERLIGA E MESHKUJVE

KLUBI                                 NGA KLUBI

KB SIGAL PRISHTINA     

DARDAN BERISHA            PEJA

NORIK BINQE

GENC ZEQIRI

VALMIR KAKRUKI             RABOTNIQKI

REZARD MEMED               ITALI

KB BASHKIMI          

FISNIK RUGOVA                RAHOVECI

ALTIN MORINA                PRIZRENI 16

ARION BALLUKU               RAHOVECI

DANIEL LEKNDREAJ          PEJA- Në shqyrtim

UJKAN KARANEZI             VLLAZNIM

FAHRO ALIHODZIC           BRITANIA E MADHE

DAVONTE LACY USA

PRENTISS  NIXON             USA

BRIAN FITZPATRICK         USA

CHADVICK JR KEYSER      USA

ALTIN GASHI

KB TREPÇA        

ERJON KASTRATI               GOLDEN EAGLE YLLI

MIKAILE TMUSIQ              GOLDEN EAGLE YLLI

ADAM HOUSTON GRANT              EGJIPT

CLEVOB BROWN JR          AUSTRALI

ELIJAH IFEJE                      KANADA

KB PEJA              

ART HAJDARI              PRIZRENI 16

ALBAN VESELI            BASHKIMI

DARDAN MAXHARAJ      ISTOGU

OLSI KURTAJ

ERMAL BOJKU                     MHP

ISIAH UMIPIG                    ZVICRA

TAYLOR ADWAY                KROACIA

RODNY PURVIS                TREPÇA

JALEN TATE                        MEKSIKË

BRADLEY WALDOW         LUKSEMBURG

KB PONTE PRIZRENI      

MERITON ISMAILI           SIGAL PRISHTINA

DONAT REXHEPI              SIGAL PRISHTINA

IVAN KOLJEVIC                 RAHOVECI

WAYNE ARNOLD

DE ANGELO STEWARD

DONNIE TILLMAN

KB GOLDEN EAGLE YLLI               

VALON BUNJAKU             BASHKIMI

ISMET SEJFIC                    PODGORICA- MNG            LOC

MALCOLM ARMSTEAD    KAVALLA- GREQI                LOC

ALBION  IMERI                   VUSHTRRIA

KB VËLLAZNIMI               

DON POLLOSHKA             SIGAL PRISHTINA

BURIM ZEKIQI                  TREPÇA

ARBER SINANI                 PRISHTINA E RE

SHENDRIT LLAPI                ISTOGU

DAMONTE DODD             USA

JAVONTA WILLIAM          USA

PRESTON KNOWLES        USA

JORDAN NOTCH                USA

JORDAN HARRIS                USA

KB  RAHOVECI 

BARDH REXHA   VLLAZNIMI

SHPAT SYLA        TREPÇA

JAHII CARSON    BELGJIKË

SUPERLIGA E FEMRAVE

KBF BASHKIMI

ARBNORE PERQUKU       PRISHTINA

MARIGONA RUSHITI       PRISHTINA

DIEDONA HALITAJ            PENZA

CIANI  CRYOR                   EGJIPT   LOC

TALIYAH HOPKINS           FLAMURTARI     LOC

BRIDE HOPOATE               AUSTRALI            LOC

SARANDA DACI                TURQI                  LOC

KBF PENZA                        

ERJONA KRASNIQI           BASHKIMI

LEJLA OMERBASIC              FRANCE              LOC

ANTOINETTA BANNISTER  MEXICO           LOC

ALEXIS TOLEFREE              GREQI LOC

TRINGA UKAJ  SUEDI LOC

KBF PRISHTINA

ERA SHATRI        BASHKIMI

BESJANA MARTINAJ        BASHKIMI

MALVINA HAZIRI     LD    VUSHTRRIA

ETNA REXHEPI             AA PRISHTINA

SARAH MGBEIKE               JORDANI

TASHARRA  JEFFRIS          TREPÇA

KBF VËLLAZNIMI            

VESA  BALLAZHI     LD. /Zeri.info