Tuchel super i lumtur me transferimet e reja

Tuchel super i lumtur me transferimet e reja

Sport August 06, 2022 - 16:28
Lajmet e fundit nga Sporti

Trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel ka folur në lidhje me transferimet e reja të ekipit të tij.

Këtë merkato ‘Blutë e Londrës’ kanë qenë mjaft aktiv.

Eddie Beach, Raheem Sterling, Kalidou Koulibay dhe Gabriel Slonina janë afrimet e ekipit londinez.

Ndërsa është Tuchel që ka folur për dy nga emrat që tani do të luajnë në ‘Stamford Bridge’, Sterling dhe Koulibaly.

“Unë nuk jam i lumtur, jam super i lumtur. Ata janë djem fantastikë, lojtarë fantastikë dhe pikërisht ajo që ne kemi nevojë. Ata janë nënshkrimet kryesore,” tha ai.

Shuma që Chelsea ka paguar për Sterling është 50 milionë funte, ndërsa për Koulibalyn ata ka shpenzuar 40 milionë euro.