Zyrtare: Chelsea nënshkruan me Marc Cucurellan

Zyrtare: Chelsea nënshkruan me Marc Cucurellan

Sport August 05, 2022 - 14:11
Lajmet e fundit nga sporti

Chelsea ka konfirmuar se ka transferuar mbrojtësin, Marc Cucurellan, shkruan Zeri.info.

Lajmi u konfirmua nga faqja zyrtare e klubit anglez përmes një njoftimi.

Lojtari iu bashkua Chelseat nga Brightoni, teksa nuk kanë bërë të ditur për detajet tjera të marrëveshjes.

“DEKLARATA E KLUBIT: MARC CUCURELLA.

Pas raportimeve nga media të shumta këtë javë, mund të konfirmojmë se është arritur një marrëveshje me Brighton and Hove Albion për nënshkrimin e Marc Cucurella”, thuhet në njoftimin e Chelseat.

Për Cucurellan i interesuar ishte edhe Manchester City, mirëpo “Blutë” u treguan më bindshëm dhe nënshkruan me të. /Zeri.info