Juventusi këtë javë do të kompletojë transferimin e Di Marias dhe Pogbas

Juventusi këtë javë do të kompletojë transferimin e Di Marias dhe Pogbas

Sport July 06, 2022 - 15:05
Lajmet e fundit nga Sporti

Juventusi do të kompletojë një transferim të dyfishtë të Angel Di Marias dhe Paul Pogbas këtë javë, me dyshen e yjeve të gatshëm të shkojnë në Torino në ditët në vijim për të mbyllur transferimet e tyre në Allianz Stadium, sipas “Goal”, përcjell Zeri.info.

Bardhezinjtë do të mirëpresin me padurim sulmuesin argjentinas dhe mesfushorin e Francës, si lojtar të lirë, ku i pari është larguar nga Paris Saint-Germaini dhe i dyti është larguar nga Manchester Unitedi.

Për Pogban, ky do të jetë një rikthim emocional në shtëpi në klubin që ai u largua në 2016, pasi erdhi për herë të parë në Juve nga Unitedi në fazat e hershme të karrierës së tij të lartë.

Ndërkohë, Di Maria do të shpresojë të shijojë më shumë minuta pasi të tjerët e tejkaluan atë në Paris.

Bianconerët janë të vendosur të sjellin Di Marian dhe Pogban në tryezë për të finalizuar marrëveshjet e tyre këtë fundjavë, pasi kanë qenë në diskutim me agjentët e tyre përkatëse që kur ata hynë në treg si lojtar të lirë.

Do të jetë një marrëveshje njëvjeçare për Di Marian, ndërsa Pogba ka të ngjarë të ketë një mandat më të gjatë. /Zeri.info