Mijëra tifozë algjerianë brohorasin Kosova, në parakalimin e sportistëve

Mijëra tifozë algjerianë brohorasin Kosova, në parakalimin e sportistëve

Sport June 26, 2022 - 14:03
Lajmet e fundit nga Sporti

Ekipi i Kosovës mbrëmë parakaloi para rreth 50 mijë tifozëve në stadiumin olimpik të Oranit në Algjeri.

Flamurin e bartën mundësi, Egzon Shala dhe karateistja, Fortesa Orana në ceremoninë hapëse të Lojërave Mesdhetare Oran2022.

Gjatëë parakalimit të sportistëve kosovar, mijëra algjerianë kanë brohoritur në përkrahje të Kosovës.

Ishte Komiteti Olimpik i Kosovës, që postoi një video ku dëgjohen mbështetja e algjerianëve.