Kurti ka pritur sot në takim basketbollistën, Edona Thaqi

Kurti ka pritur sot në takim basketbollistën, Edona Thaqi

Sport June 24, 2022 - 23:29
Lajmet e fundit nga Sporti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka pritur në takim Edona Thaqin, basketbollisten tonë që ka ardhur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të përfaqësuar për herë të parë Kosovën.

Kryeministri ka folur me admirim për përkushtimin e basketbollisteve tona dhe ka uruar që rasti i ardhjes së Edonës, të jetë vetëm fillimi i kthimit të talentëve për të përfaqësuar vendlindjen e tyre. /Zeri.info