Barça planifikon hat-trick të nënshkrimeve gjatë verës

Barça planifikon hat-trick të nënshkrimeve gjatë verës

Sport June 22, 2022 - 10:22
Lajmet e Fundit nga Sporti

Barcelona thuhet se po planifikon një verë ambicioze.

Barcelona po planifikon një hat-trick të nënshkrimeve të yjeve në javën përpara hapjes zyrtare të dritares së transferimeve në Spanjë, raporton “Mundo Deportivo”, përcjell Zeri.info.

Ndërsa dyshimet vazhdojnë rreth financave të klubit, Xavi thuhet se synon sulmuesin e Bayern Munichut, Robert Lewandowski, mbrojtësin e Sevillas, Jules Kounde dhe mesfushorin e Manchester Cityt, Bernardo Silva.

Lëvizja për Lewandowskin është raportuar për një kohë të gjatë, megjithatë Kounde ka qenë më ngushtë i lidhur me Chelsean, ndërsa Man City nuk ka gjasa të shesë Bernardon për asgjë më pak se një çmim të madh.

Mbetet të shihet se a do të arrijë Barça t’i sigurojë shërbimet e këtyre yjeve në fjalë për sezonin e ri. /Zeri.info