Asensio preferon kalimin te Milani para Liverpoolit

Asensio preferon kalimin te Milani para Liverpoolit

Sport June 22, 2022 - 09:07
Lajmet e Fundit nga Sporti

Sulmuesit të Real Madridit, Marco Asensio, i ka mbetur edhe një vit nga kontrata e tij në “Santiago Bernabeu”, shkruan Zeri.info.

Asensio do të preferonte të bashkohej me Milanin në vend të Liverpoolit nëse ai largohet nga Real Madridi këtë verë, sipas “Sport”, përcjell Zeri.info.

Asensio ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij me Santiago Bernabeun dhe do të jetë i disponueshëm me një çmim të arsyeshëm në mënyrë që Madridi të mos e humbasë atë falas verën e ardhshme.

Liverpooli ka qenë i lidhur, megjithatë Asensio dëshiron më shumë futboll të garantuar të ekipit të parë - diçka që ai do të kishte më shumë gjasa ta merrte në Milano. /Zeri.info