Vinicius Jr flet për të ardhmen e tij

Vinicius Jr flet për të ardhmen e tij

Sport June 21, 2022 - 22:55
Lajmet e Fundit nga Sporti

Anësori Brazilian, Vinicius Junior ka premtuar të ardhmen e tij te Real Madridi mes interesimit të raportuar nga Paris Saint-Germaini dhe beson se ai mund të vazhdojë të rritet si lojtar në "klubin më të madh në botë".

Vinicius shijoi një sezon të ri në “Santiago Bernabeu” në 2021-22, duke shënuar 22 gola në 52 ndeshje për të shënuar një më të mirë personal që nga nënshkrimi nga Flamengo si adoleshent.

Ai rezultoi një vit i paharrueshëm për Madridin, i cili përfundoi një dyshe në La Liga - Champions League në maj me fitoren ndaj Liverpoolit për të ngritur titullin e tyre të 14-të evropian.

“Do të vazhdoj në klubin më të madh në botë”, tha Vini i Blancos për “SporTV”.

“Ky është vetëm fillimi. Kam shumë gjëra për të pushtuar. Shpresoj të kem shumë trofe në fund të karrierës sime.

"Është normale me moshën [të marrësh kohë për t'u zhvilluar]. Kam anashkaluar shumë hapa në stërvitje. Jam bërë profesionist kur isha 16 vjeç dhe ende i paformuar plotësisht.

“Reali përfaqësonte një sasi të madhe presioni, por unë pata ndihmën e Benzemas, Marcelos dhe Casemiros, të cilët janë lojtarë me shumë përvojë. Unë kam qenë gjithmonë duke evoluar. Ky sezon ishte i mirë, kështu që shpresoj se tjetri do të jetë më i mire”, ka thë sulmuesi Brazilian.

Vinicius mbetet nën kontratë me Madridin deri në qershor 2024, por sipas raportimeve ai së shpejti do të nënshkruajë një marrëveshje të re. /Zeri.info