Arrihet marrëveshja mes dy klubeve, Lukaku vendos të rikthehet te Interi

Arrihet marrëveshja mes dy klubeve, Lukaku vendos të rikthehet te Interi

Sport June 21, 2022 - 21:27
Lajmet e Fundit nga Sporti

Lukaku është vendosur të kthehet në Inter pasi Chelsea është pajtuar për tarifën e huazimit prej tetë milionë eurosh me klubin e Serie A.

Sipas “Goal”, Lukaku ka vendosur të rikthehet te gjigandi italian, pasi Chelsea ka rënë dakord për një marrëveshje për të derguar sulmuesin në huazim te klubi italian.

Lukaku më parë ka luajtur për Interin nga 2019-21 para se të transferohej te Chelsea për një tarifë rekord prej 97.5 milionë £.

Ylli belg luftoi për t'u përshtatur me klubin, megjithatë, duke shënuar vetëm 15 gola në 44 paraqitje përpara se të kërkonte një rikthim te gjigantët e Serisë A në një marrëveshje që përfshin një tarifë huazimi prej 8 milionë euro, si dhe shtesat. /Zeri.info