Zyrtare: Ranocchia largohet nga Interi

Zyrtare: Ranocchia largohet nga Interi

Sport June 21, 2022 - 20:48
Lajmet e fundit nga Sporti

Andrea Ranocchia është larguar nga Interi në drejtim të Monzas. 

Lajmin e konfirmoi vetë klubi i Monzas, përmes një njoftimi në rrjetet sociale, 

Futbollistit i skadoi kontrata këtë verë me “Zikaltrit”, duke u transferuar si lojtar i lirë.

Ranocchia u transferua tek Interi në vitin 2011 dhe që prej atëherë ai është huazuar disa herë nëpër skuadra të ndryshme.