Prishtina fiton në udhëtim kundër Llapit, Drita e mbyll sezonin me fitore të thellë ndaj Ulpianës

Prishtina fiton në udhëtim kundër Llapit, Drita e mbyll sezonin me fitore të thellë ndaj Ulpianës

Sport May 22, 2022 - 17:05
Lajmet e Fundit nga Sporti

Skuadra e Prishtinës i ka shpëtuar barazhit duke e mbyllur sezonin me fitore.

Kryeqytetasit kanë fituar me rezultatin 1:2, në udhëtim kundër Llapit.

Me tri pikët e fituara në Podujevë, Prishtina ka shkuar në kuotën e 51 pikëve dhe në pozitën e pestë në tabelë.

Mankenda shënoi të dy golat në fitoren e Prishtinës, kurse Valmir Veliu shënonte golin e parë të ndeshjes për epërsinë e Llapit.

Drita në anën tjetër e ka mbyllur sezonin me një goleadë ndaj Ulpianës, duke fituar me rezultatin 5:0.

Ulpiana sezonin tjetër luan në Ligën e Parë.