Barça, e gatshme ta shesë Depayn

Barça, e gatshme ta shesë Depayn

Sport May 19, 2022 - 12:14
Lajmet e Fundit nga Sporti

Sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay, mund të largohet nga “Camp Nou” gjatë afatit kalimtar të verës, shkruan Zeri.info.

Siç bën të ditur “Mundo Deportivo”, klubi është i gatshëm ta lërë të shkojë këtë verë për të gjeneruar kapital.

Klubi është i kënaqur me 28-vjeçarin, por ata mund të kërkojnë të shesin atë.

Holandezi ka kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Vlen të theksohet se Depay është golashënuesi më i mirë te Barcelona për këtë sezon, ku ka regjistruar 12 gola dhe ka dhuruar dy asistime. /Zeri.info