Belgjika publikon listën e futbollistëve për Ligën e Kombeve, përfshihet Januzaj

Belgjika publikon listën e futbollistëve për Ligën e Kombeve, përfshihet Januzaj

Sport May 18, 2022 - 14:19
Lajmet e Fundit nga Sporti

Kombëtarja e Belgjikës ka publikuar listën e saj për Ligën e Kombeve.

Në kuadër të Ligës së Kombeve, kombëtarja e Belgjikës do të ketë përballje me Holandën, Poloninë dhe Uellsin.

Për këto ndeshje belgët do të jenë me të gjitha forcat.

Emra si Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne e Romelu Lukaku janë përfshirë në listën e trajnerit për këto ndeshje.

Aty është edhe lojtari i Real Sociedad, Adnan Januzaj, i cili ka pasur paraqitje mjaft solide në La Liga.

Lista e plotë e Belgjikës për këto ndeshje: