Formacioni i javës së 37-të në La Liga, dominohet nga lojtarët e Real Madridit

Formacioni i javës së 37-të në La Liga, dominohet nga lojtarët e Real Madridit

Sport May 13, 2022 - 12:41
Lajmet e fundit nga Sporti

Është publikuar formacioni i javës së 37-të në La liga.

Pas përfundimit të kësaj xhiroje, ajo që bie në sy është dominimi i lojtarëve të Real Madridit, ku pesë prej lojtarëve të kësaj skuadre janë pjesë e 11-shës më të mirë.

Vallejo, Vasquez, Modric, Vinicius dhe Benzema janë lojtarët e përfshirë në këtë formacion nga radhët e “Los Blancos”.

Në anën tjetër, në këtë skemë gjenden edhe dy lojtarë nga Barcelona dhe Villarreal, ndërsa një nga Espanyol.

Formacioni i javës së 37-të në La Liga:

Image