Junior 06, kampion i Kosovës për U16 në konkurrencën e femrave

Junior 06, kampion i Kosovës për U16 në konkurrencën e femrave

Sport May 13, 2022 - 12:11
Lajmet e fundit nga Sporti

Skuadra prizrenase, Junior 06 është shpallur kampion i Kosovës në kategorinë U16 në konkurrencën e femrave. 

Vashat prizrenase në dy ndeshjet finale ishin më të mirë se skuadra prishtinase, AA Prishtina, 55:51 dhe 58:66. Prizrenaset sfidën e parë e fituan në shtëpi me katër pikë dallim, kurse lojë interesante ishte edhe takimi i dytë, ku ishin duke avancuar me 17 pikë dallim, por prishtinaset u rikthyen për të barazuar rezultatin, megjithatë në fund më të vëmendshme ishin basketbollistet e Junior 06, që fituan titullin e kampionit. 

Medaljet e arta dhe të argjendta i kanë ndarë anëtarja e Bordit të FBK-së, Teuta Abdullahu dhe Vlora Braha, SPOC Person në FBK.

Kupën skuadrës fituese ia dorëzoi anëtarja e Bordit, Teuta Abdullahu.  /Zeri.info