Përfundon ndeshja Ulpiana - Montana e zhvilluar në Turqi

Përfundon ndeshja Ulpiana - Montana e zhvilluar në Turqi

Sport January 28, 2022 - 20:06
LAJMET E FUNDIT NGA SPORTI

Ulpiana vazhdon përgatitjet në bregdetin e Turqisë, bardhekaltërit kësaj radhe u ballafaquan me skuadrën Montana nga Bullgaria.

Lipjanasit në këtë takim testuan të gjithë lojtarët dhe formën fizike të tyre, por pavarësisht lojës së bukur në fund barazuan pa gola pas 90-të minutave.

Ulpiana do të rikthehet në Kosovë ditëve në vijim, duke u bërë gati për sezonën pranverore në BKT Superligën e Kosovës.

Ulpiana synon mbetjen në elitë në Superligë.