Tare bllokon mbrojtësin, të cilin e kërkojnë Milani dhe Napoli

Tare bllokon mbrojtësin, të cilin e kërkojnë Milani dhe Napoli

Sport January 20, 2022 - 13:39

Mungon likuiditeti ekonomik, por kjo gjë nuk e ndalon Igli Taren të arrijë marrëveshje për transferime të mundshme.

Sipas asaj që raporton Tuttomercatoweb, drejtuesi i Lazios ka gjetur një marrëveshje në parim me Hellas Veronën për të transferuar në kryeqytet talentin Casale.

Gjithmonë sipas të njëjtin burim, Lazio ka mposhtur konkurencën e fortë të Napolit dhe të Milanit të cilët janë gjithashtu në kërkim të shërbimeve të mbrojtësit. Megjithatë, Tare është treguar më i shpejtë dhe ka rënë dakord që italiani të veshë fanellën e kaltër.

Tashmë pritet shitja e Manuel Lazzari dhe Vedat Muriqi në mënyrë që merkato e Lazios të zhbllokohet. Marrëveshja paraprake është dhe gjithçka varet nga sa para do të ketë Tare për të investuar mbi mbrojtësin. Nga ana tjetër, Hellas Verona është e hapur për një shitje që në janar.